מכירים את הימים האלה שאתם קמים בבוקר ולא מוצאים את הידיים והרגליים? צריך לשלם איזה חשבון והבטחתם להחזיר טלפון למישהו, אתם כבר לא זוכרים למי, היה צריך לקנות משהו, אבל מה זה היה? ובעבודה יש דד ליין מלחיץ, גם תור לרופא שיניים וחתונה של השכנים – אפשר להשתגע! עבור המחשב שלכם, כל יום נראה ככה, לכן צריך להקפיד על תחזוקת מחשב.

מה זה בעצם אומר, תחזוקת המחשב הזאת? אתם, אחרי יום כמו זה שתיארנו, בטח תגידו לעצמכם שככה אי אפשר יותר – צריך להכין רשימה מסודרת של מטלות, לעשות הכל בצורה מסודרת, לישון יותר טוב ולנסות להפסיק לבזבז את הזמן ולהתפזר על מה שלא חשוב. זה בדיוק מה שהמחשב שלכם צריך. הוא מתמודד עם אלפי משימות מדי יום, ואם לא יישמר סדר, ואם לא יתבזבז זמן יקר על פעולות מיותרות, המחשב ימצא עצמו ממש כמוכם – מתאמץ, נאבק ומבזבז המון אנרגיה כששום דבר לא נעשה כמו שצריך.

איך שומרים על תחזוקת מחשב?

הדרך לשמור על תחזוקת המחשב השוטפת היא להקפיד לא להעמיס בתוכנות, קבצים ויישומים שתופסים מקום יקר בזיכרון המחשב, מעמיסים על פעולתו ולא תורמים לכם או לו. מעבר לכך, פעולות כמו ניקוי וסריקת דיסק, אותן ניתן גם להגדיר לביצוע בזמנים קבועים, יבטיחו ניקיון של כל מה שלא נמצא בשימוש ומכביד על עבודת המחשב ללא סיבה. פעולות קבועות כאלה של תחזוקת מחשב המתבצעות פעם בשבוע, יחד עם התנהלות מסודרת ועם אבטחה של תוכנות אנטי וירוס חזקות, יבטיחו את שלום המחשב שלכם. אל תתייחסו אליו כמו אל פח זבל- הקפידו על מה שאתם מכניסים אליו ומה שכבר לא צריך – זרקו לפח הזבל האמיתי, או לפחות לסל המחזור.

רשימת מדריכים בנושא:

דחיסת קובץ pst

דחיסת קובץ pst

קבלו את המדריך המלא לצמצום גודל קובץ הנתונים של Outlook 2010.

מה לעשות כשהמחשב נתקע

מה לעשות כשהמחשב נתקע

מה עושים כאשר המחשב נתקע? אחת מהפעולות הבסיסיות ביותר שכדאי לעשות היא בדיקה של ביצועי המחשב והיישומים שרצים ברקע.

מהו איחוי דיסק ומתי כדאי להשתמש בו

מהו איחוי דיסק ומתי כדאי להשתמש בו

מהו איחוי דיסק (Disk Defragment) ומתי כדאי להשתמש בו על מנת לשפר את ביצועי הדיסק הקשיח. מצד שני, מתי איחוי הדיסק עשוי להזיק? על כך במאמר הבא.

שיפור ביצועי מחשב איטי

שיפור ביצועי מחשב איטי

המדריך המלא לתיקון בסיסי של מחשב איטי, באמצעות תהליכי שיפור ביצועי המחשב.

תמיכה טכנית

תמיכה טכנית