תוכן [ הסתר ]

לפעמים השינויים שעובר עולם המחשבים הם כל כך גדולים, שקשה לתפוס אותם. ציבור המשתמשים גם הוא זקוק ל'זמן עיכול' ולעיתים הוא נותר שנים בקונספציה מוטעית, בעיקר בכל הנוגע למחירי המוצרים השונים בעולם זה. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא המדפסת - פעם מכשיר יקר ונדיר, היום אמצעי זול ונוח שנמצא בכל בית.

אם אתה מתכונן לקראת רכישת מדפסת, כדאי שתשקול היטב איזו מדפסת זו תהיה. ולמה אנו מתכוונים? כיום, מדפסת בלבד פשוט נחשבת לבסיסית מידי וכזו שכבר לא מספקת את הסחורה. המדפסות המשולבות הן היום המומלצות ביותר שיש. והמחיר? אתה עלול להישאר פעור פה למשך דקות ארוכות.

לפני העניינים הטכניים - הכסף מדבר

הדבר הבולט ביותר בנוגע למהפכה בתחום המדפסות, הוא כאמור המחיר: מה שבעבר היה מגיע למחירים של כ-1,000 שקלים במקרה הטוב, ומסתכם גם בכמה אלפים במקרה הרע, עולה היום כמה מאות שקלים בלבד.

תופתע לגלות כי מדפסות משולבות של היצרנים הגדולים ביותר - קנון, Xerox, HP ועוד - עולות כיום עד 500 שקלים ולא יותר. והן כוללות את כל מה שאתה צריך במשרד או בבית, מיכולות סריקה, דרך צילום מסמכים ועד שליחת פקסים. וכן, הן גם מדפיסות בצבע או בשחור לבן, ובאיכות גבוהה מאוד.

המהפך הזה במחירי השוק הביא את המדפסת לכל בית בישראל כיום. אלו מדפסות חזקות ואיכותיות, שמדפיסות בקצב מהיר ומספקות תוצרת יפה, ממש כמו במדפסות המקצועיות ביותר שקיימות היום. המשירים עצמם גם לא גדולים כלל, ויכולים להשתלב בבית בטבעיות, ממש כמו במשרד.

מדפסת לייזר משולבת Canon i-SENSYS MF4570

מדפסת לייזר משולבת Canon i-SENSYS MF4570

מדפסת לייזר או הזרקת דיו?

השאלה החשובה ביותר לגבי זהות המדפסת שתרכשו, נוגעת לטכניקת ההדפסה: לייזר מול הזרקת דיו. אם נישאר לרגע בנושא המחיר, הרי שמדפסת לייזר תהיה יקרה יותר ממדפסת הזרקת הדיו ותוסיף למחיר עוד כמה מאות שקלים - כדאי לקחת זאת בחשבון.

לא ניכנס כעת לטכניקת ההדפסה עצמה ולהבדלים בין השיטות, אך נגיד זאת כך: בשורה התחתונה, מדפסת הלייזר מהירה יותר ויכולה לעמוד בקצב הדפסה גדול מאוד, לאורך כל היום. לכן, מומלץ לרכוש מדפסת משולבת כזו עבור המשרד.

מדפסות משולבות אשר פועלות על ידי הזרקת דיו, מצד שני, מתאימות בעיקר לשימוש הביתי ולקצב הדפסה איטי יותר. בעיקר המדובר הוא על כמויות הדפים המודפסים - מאות ביום במשרד הממוצע. את מדפסת הדיו תשאירו, אם כן, לשימוש הביתי.

מה צריכה לכלול המדפסת המשולבת?

בגדול, על השאלה הזו רק אתם יכולים לענות. מדפסות משולבות יכולות להגיע עם אפשרות לצילום מסמכים, סריקה ושליחת פקסים, בלי אחת מהיכולות הללו או בלי כולן (ואז זו מדפסת רגילה לחלוטין).

כאשר אתם מבקשים לרכוש מדפסת משולבת, חשוב שתחליטו לפני כן מה אתם באמת צריכים ממנה. רק כך תדעו בדיוק איזו מדפסת תתאים לכם. אנחנו ממליצים לרכוש מדפסת משולבת שכוללת כמה שיותר יכולות. מדוע? משום שההבדלים במחיר זניחים, והתועלת ממכשיר כזה גדולה הרבה יותר ממה שאתם יכולים לשער כעת.

אגב, בעידן הנוכחי חשוב מאוד לבדוק כיצד מתחברת המדפסת למחשב. ברוב המדפסות ישנו חיבור USB שמאפשר חיבור וזיהוי נוח בכל מחשב, לצד חיבור אלחוטי, אשר יאפשר לכם לכלול את המדפסת ברשת הביתית. לא בכל המדפסות האפשרות האחרונה קיימת, לכן מומלץ מאוד לבדוק זאת מראש.