תוכן [ הסתר ]

היום, כשהתקשורת הישירה הופכת לנדירה יותר ויותר, וכל אחד מאיתנו מחובר לפחות למסך מגע אחד, אין זה פלא שחידוש רודף שדרוג במהירות מסחררת. אחד השידרוגים לטאבלט של חברת הענק סמסונג הוא ה- Samsung GALAXY Tab 2.

Samaung GALAXY Tab 2

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5110 Wi-Fi 16GB

הגלאקסי טאב 2 הוא שדרוג של הגלאקסי טאב הראשון, ששומר על תכונות רבות של אותו טאבלט ראשון, יחד עם שינויים גדולים יותר או פחות. בואו נערוך סקירה קצרה על ההבדלים והדמיון בין שני דגמי הטאבלט של סמסונג.

מה נשאר אותו דבר?

מבחינת החזות החיצונית של המכשיר, כמעט ואין הבדל בין הגרסה המוקדמת לזו החדשה. גודל המסך הוא עדיין 7 אינץ', וההבדל היחיד הוא בעצם בעוביו של המכשיר. מלבד זאת, שטח האחסון של המכשיר נשאר זהה – 16 או 32 ג'יגה בייט, וגם מהירות המעבד נשארה 1 ג'יגה הרץ. עוד שמרו בסמסונג בדיוק על אותם ביצועים ותכונות של המצלמה במכשיר.

מה נשתנה?

אם המצלמה לא השתנתה, מהירות המעבד נשארה זהה, גודל המסך הוא ממש אותו הדבר – מה כן השתנה? הרי חברת ענק כמו סמסונג לא תטרח להוציא אל השוק שדרוג למכשיר קיים אם אין בו בשורה אמיתית, אז מה היא?

ובכן, הבשורה הגדולה של ה- Samsung GALAXY Tab 2 היא מערכת ההפעלה שבה המכשיר משתמש. זהו הטאבלט הראשון של החברה שעובד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 4 של גוגל. הממשק והתוכנות בהם משתמש המכשיר מוכרים למשתמשי גלקסי.

מלבד מערכת ההפעלה, מדובר בטאבלט בעל מעבד ליבה כפולה, חזק הרבה יותר מקודמו, וגם הזיכרון תפח ומגיע בדגם זה לג'יגה בייט שלם. הבדל קטנטן נוסף הוא בעובי המכשיר, שהצטמק מ- 11.98 מילימטרים ל- 10.5 מילימטרים. הבדל של כמעט מילימטר וחצי, קטן אך יחד עם זאת בהחלט גדול.

לקנות או לא לקנות

הדעות לגבי המכשיר בקרב ציבור הצרכנים חלוקות. בסך הכל מדובר בשדרוג די משמעותי מבחינת החברה – להוציא את הטאבלט הראשון עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 4. השאלה היא האם גם למשתמשים מדובר בבשורה מהפכנית.

ניתן כנראה להגיד שמהפכה של ממש אין כאן. יש בהחלט טאבלט משודרג, חזק יותר ובעל יכולת ביצועית גבוהה יותר, אך בסך הכל לא מכשיר שגילה לנו את אמריקה. קולות שונים בציבור מקבלים את הגלקסי טאב 2 בתגובות מעט צוננות בעוד שדגם אחר, הגלאקסי טאב 10.1 דווקא התקבל בהתלהבות גדולה.

כמו בכל מכשיר מסוג זה, הצרכנים כבר למודי ניסיון – בעוד זמן לא רב וודאי ייצא שדרוג כלשהו נוסף. אם לאחר ההשוואה שערכנו ובחינת הפרמטרים שהשתנו מול אלה שנותרו בעינם, אתה עדיין לא חש בצורך עז לשדרג את הטאבלט שלך ולעבור לגלקסי טאב 2, התאזר בסבלנות. רוב הסיכויים הם שבחברת סמסונג עובדים ממש עכשיו על השדרוג הבא שיקרוץ ויתאים דווקא לך.

מדריכים נוספים

מדריך אוזניות עצם

מדריך לבחירת מסך מחשב