הסדרה היוקרתית של לנובו: סדרת Z

תוכן [ הסתר ]

מחשב Lenovo M565AIV שייך לקטגוריה של המחשבים הניידים. המחשב הנייד יכול להיות המשרד שלך, אותו תוכל לקחת לכל מקום בו תהיה. כיום המחשב הנייד יכול להכיל את כל הפונקציות שמכיל המחשב הנייח, כולל מבחינה גראפית. מחירי הלפטופים יורדים ככל שנוקפות השנים. המודולריות של המחשב הנייד מפתה מאד עבור כל איש עסקים וסטודנט.

מחשב נייד סדרה Z היוקרתית Lenovo M565AIV

מחשב נייד סדרה Z היוקרתית Lenovo M565AIV

סוגים שונים של מחשבים ניידים

הגדול שבהם הוא המחשב הנייד השולחני. על פי רוב המסך שלו יהיה בגודל 17 אינטש ומשקלו יהיה מעל שלושה וחצי קילוגרם. הוא מאופיין בביצוע מעולה אך משקלו הוא נקודת התורפה שלו. לעומתו, המחשב הנייד הרגיל, בעל מסך קטן יותר (14.1 עד 15.4 אינטש). משקלו יוכל לנוע בין שניים לשלושה וחצי קילוגרם ולכן הוא יכול להיות נוח יותר לנשיאה.

אל מול אלה ניצבים בגאווה המחשבים הניידים הקלים יותר. הם אומנם בעלי מסך קטן יותר, אבל נוחים מאד. היקרים יותר ממשפחה זו הינם המחשבים הדקים יותר. המסך של המחשב הנייד הקל נע בין 10.6 אינטש ל- 13.3 אינטש ומשקלו פחות מ – 2 קילוגרם. מחשב הלנובו מסדרת Z בעל מסך 13.3 אינטש ומשקלו הוא כשני קילוגרם.

מה לגבי מסך מגע?

לעומת מחשבים אלה נמצאים ברשימה מחשבי הלוח הקלים, בעלי המסך בגודל 12 אינטש. הם בעלי מסך מגע, כלומר ניתן לכתוב על גבי המסך על ידי עט מיוחד. ניתן לסובב את המסך בצורה שתכסה את המקלדת ולכן מאד נוח לכתוב עליהם.

הדייסה הקטנה ביותר אצל משפחת הדובים

לבסוף, נמצא את מחשבי האולטרה נייד. הללו מחשבים קטנים ששוקלים פחות מחצי קילו. הם בעלי מסך בגודל שבעה אינטש בערך. הנוחות ברורה מבחינת הגודל, אך נוחות זו באה על חשבון הרזולוציה והביצוע. גודל המחשב משפיע על האופציה למפרט טוב וחזק יותר. עובדה זו משפיעה על איכות הגרפיקה, האחסון והעיבוד.

מה יש בו שאין באחרים?

מחשב הלנובו היוקרתי בעל זיכרון של שש ג'יגה בייט, DDR 3. הזיכרון מהווה מרכיב חשוב עבור האחסון הזמני בעת ההתרחשות של תהליכי העיבוד. הזיכרון קובע את מהירות הפעולה של המחשב. הגודל של הזיכרון נקבע על ידי מידת גי'גה בייט. זיכרון טיפוס שלוש כלומר 3 DDR הוא הזיכרון בעל המהירות הגבוהה ביותר עבור מחשבים ניידים ולכן הוא תומך בפעולה חלקה יותר.

הסוללה של Lenovo M565AIV הינה 6Cell. היא מהווה את תחנת האנרגיה לפעולה באופן עצמאי ללא צורך בחיבור למקור מתח. לכל מחשב הסוללה שלו אשר מתאימה למעבד שלו. משך החיים של סוללה תלוי במס' התאים בה. לרוב הם נעים בין 4 – 6 . סוללה בעלת יותר תאים תעלה בהתאם, אבל תהיה בעלת עוצמה גבוהה יותר.

משך הזמן בו תוכל הסוללה לשמש את המחשב הנייד תלוי גם בשימוש באפליקציות שמועלות למחשב (סרטים, משחקים ותכנות בתחום הגרפיקה דורשות יותר כוח פעולה). מסך קטן דורש פחות מהאנרגיה לשימוש. יש להטעין את הסוללה בתחילה (לפני השימוש במחשב) על פי ההוראות המצויות על גבי ספרון היצרן.