אבטחת מחשב היא אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום המחשבים, נושא שמעסיק צוותים רבים של מתכנתים מדי יום. אבטחת המחשב שלך תלויה בתכונות המגנות עליו, אך גם בהרגלי הגלישה ובהתנהלות הכללית שלך עם המחשב בכלל וברשת האינטרנט בפרט.

הדבר הראשון שאתה יכול לעשות על מנת להבטיח את אבטחת המחשב שלך הוא להתקין אנטי וירוס – תוכנה שמזהה חדירה של וירוסים אל המחשב ומשמידה אותם. כל עוד לא מותקנת במחשב שלך תוכנה כזו, הוא אינו מוגן. אך גם עם אנטי וירוס לבדו המחשב לא מוגן. הפרטנר החשוב ביותר לאנטי וירוס שלך הוא firewall – חומת אש – תוכנה שמונעת חדירת וירוסים מבחוץ, מרשת האינטרנט וכדומה, או שליחה של מידע מהמחשב החוצה על ידי תוכנות עוינות כמו סוס טרויאני.

כל השמות האלה נשמעים מפוצצים וחשובים, אך אם לא תדע מה החשיבות של אבטחת המחשב שלך, לא תבין עד כמה אתה צריך אותם. אבטחת המחשב היא בעצם אבטחת מידע אישי שלך שמאוכסן בו או שנמצא באתרים שונים אליהם אתה גולש. בשנים האחרונות אנחנו עדים ללא מעט האקרים המפתחים וירוסים ותוכנות עוינות שמנסות להשיג מידע על הנתונים האישיים ועל הרגלי הגלישה של משתמשי המחשב השונים.

תחשוב על כך שמי שחודר לנתונים שאתה שומר על המחשב שלך, לתיבת הדואר האלקטרוני שלך, לחשבון הפייסבוק שלך – כל חייך פרושים בפניו. התקנת תוכנות מתאימות תבטיח לך הגנה מפני איומים שונים, אך אבטחת מחשב אמיתית ומקיפה תושג רק אם תיזהר עם הרגלי הגלישה שלך. כניסה לאתרים מפוקפקים ושימוש לא זהיר באתרים שאינם מאובטחים עלולים גם הם לסכן את המחשב ואת המידע האישי שלך.

רשימת מדריכים בנושא:

הגדרת חומת אש

הגדרת חומת אש

חומת האש פשוט עוברת על כל המידע שנכנס למחשב שלך ועל זה שיוצא ממנו על מנת לוודא שלא נכנס מידע זדוני ושלא יוצא מידע.

הגדרת תוכנת אנטי וירוס

הגדרת תוכנת אנטי וירוס

הדרך המיידית להגן על המחשב שלך מפני כל אותם וירוסים היא להתקין תוכנת אנטי וירוס שתפקידה הוא לסרוק את המחשב באופן שוטף.

חסימת אתרים

חסימת אתרים

מבוא לחסימת אתרים: מדוע יש צורך בחסימת אתרים באינטרנט וכיצד מבצעים זאת בפועל? כל התשובות במדריך הבא.