אחד הדברים הבסיסיים עליהם יש להקפיד בעבודה על מחשב הוא גיבוי מידע. רבים מאיתנו לא באמת מבינים את חשיבות העניין עד שנוצר הצורך בגיבוי. אם יש תקלה, וירוס שפוגע במחשב או הפסקת חשמל פתאומית, כל מה שעבדת עליו עלול לרדת לטמיון.

ואנחנו לא מדברים רק על קבצים של וורד שכתבת במשך שעות ולך תשחזר עכשיו את כל העבודה הקשה. אנחנו מדברים על תכולה של דיסק קשיח שלם שעלולה פשוט להיעלם. אם ישנו גיבוי, אפשר לנשום לרווחה, שום דבר לא קרה. גיבוי המידע יכול להיעשות בכל מיני דרכים, בהתאם לנוחיות המשתמש ואופי החומרים אותם יש לגבות. רבים רוכשים דיסק קשיח חיצוני, ושומרים עליו את כל החומרים בנוסף לשמירה על הדיסק הקשיח של המחשב עצמו. אחרים יעדיפו להעתיק את המידע אל דיסק און קי או אל דיסקים ויש גם כאלו שפשוט ישלחו את כל החומרים אל שרתים לאחסון תמונות או קבצים אחרים. באופן דומה, אפשר גם לשלוח הכל אל המייל ושם לארגן את המידע בצורה מסודרת.

אבל מה עושים כשכבר מאוחר מדי לגבות?

כאמור, לפעמים מגלים כמה חשוב גיבוי מידע רק לאחר שכבר מאוחר מדי. אם מסיבה כלשהי נעלם מידע חשוב מהמחשב שלכם, זה אמנם מצער, מרגיז ולפעמים אפילו נורא, אך עדיין המצב ניתן לתיקון, יש עוד תקווה. שחזור מידע הוא פעולה אפשרית ביותר במקרים רבים, וחברות רבות מתמחות בכך ואף מגיעות להישגים לא רעים, גם כשנדמה שאין סיכוי. למרות נתוני ההצלחה הגבוהים, אל תיקחו סיכון – עשו גיבוי מידע בזמן, באופן שוטף, ותדעו שהמידע שלכם בטוח ומוגן.

רשימת מדריכים בנושא:

גיבוי מידע בענן באמצעות Dropbox ו-Google Drive

גיבוי מידע בענן באמצעות Dropbox ו-Google Drive

העידן של אחסנת מידע על גבי מדיה פיזיות מגיע אט אט לסיומו. אמנם אנחנו צפויים לראות עוד הרבה מאוד שנים את הדיסק און קי, את ה-USB, הדיסקים הקשיחים הניידי

גיבוי קבצים בענן

גיבוי קבצים בענן

מדוע חשוב לגבות את המידע החשוב לנו? מהסיבה הפשוטה: הוא עלול להיעלם, להימחק ולהיפגם. כל אחת מהסיטואציות הללו יכולה להביא למצב בו לא ניתן לשחזר או להשיג

שחזור מידע מדיסק קשיח

שחזור מידע מדיסק קשיח

הודות להתקדמות האדירה בתחום, כיום ישנם משחזרים שיכולים להעלות מהאוב קבצים שנמחקו או נפגעו בסיטואציות רבות. למד כיצד!

שחזור מערכת

שחזור מערכת

המחשב נתקע או עושה בעיות חוזרות ונישנות? נסו לבצע שחזור מערכת (System Restore) והחזירו את המצב לקדמותו.

שחזור קבצים שנמחקו מסל המיחזור

שחזור קבצים שנמחקו מסל המיחזור

מחקת בטעות קובץ גם מסל המיחזור? לא נורא! אפשר לשחזר אותו. למד כיצד לעשות זאת או פנה למומחים.

תוכנת גיבוי לכונן קשיח חיצוני

תוכנת גיבוי לכונן קשיח חיצוני

לי זה לא יקרה, לא קיים ברזומה של החיים האמיתיים. בואו נודה בזה. יש כמה וכמה עניינים בהם ניתן להקל ראש, אבל בגיבוי? מומלץ שלא.