מצלמה דיגיטלית עם אפשרות סנכרון למחשב

תוכן [ הסתר ]

המצלמות הדיגיטליות הביאו עמן את אחת מהמהפכות הגדולות ביותר של העשורים האחרונים. נכון, אפשר בהחלט להסכים כי כניסת הרשת לחיינו היא המהפכה הגדולה ביותר, אך המעבר משימוש בפילם לצילום דיגיטלי, היא מהפכני לא פחות. כיום, השינוי הזה מאפשר לשלב בין שתי המהפכות גם יחד.

שיתוף הוא הכל

עידן הרשתות החברתיות - עוד אחת מהמהפכות הגדולות בהיסטוריה הטכנולוגית, אולי ה'טרייה' ביותר - הביא איתו חתירה לשיתוף תכנים בצורה גבוהה ככל האפשר, בקלות ובמהירות. בעלי חשבונות המשתמש ברשתות הללו (ובינינו, מי כיום אינו חבר בהן?) שואפים לשתף עם חבריהם כמה שיותר נתונים, אם אלו מאמרים מעניינים, מחשבות, חוויות או תמונות מאירועים שונים.

העניין האחרון הוא שמכניס לתמונה - תרתי משמע - את המצלמות הדיגיטליות. אחד מקבצי המדיה בהם משתפים המשתמשים יותר מכל הוא התמונה: כמעט כל משתמש מעלה מידי פעם לרשת החברתית תמונה שלו מאירוע כלשהו ואם לא הוא, חבריו עושים זאת ומתייגים אותו באופן מיידי.

אבל, המצלמות הדיגיטליות בראשית דרכן לא ידעו לעשות את כל אלו. כאשר 'נולדו' המצלמות הראשונות, הפייסבוק (ואפילו גוגל, מנוע החיפוש הגדול בעולם, לדוגמא) היו עדיין בחיתוליהם או שכלל לא היו קיימים - ולכן אותן מצלמות נדרשו, עדיין, לעשות את מה שהן יודעות לעשות הכי טוב: לצלם. אבל היום, הכל שונה.

שיתוף מידע מחייב גם שיתוף פעולה

יושב לו משתמש הרשת החברתית הממוצע וחושב לעצמו: 'אם רק יכולתי בזה הרגע להעביר את כל התמונות שיש במצלמה הדיגיטלית של, אל המחשב - כדי לשתף את כולן עם החברים שלי... הרי יש שם תמונות מדהימות!'.

ובכן, מחשבה זו שייכת לעבר. לפני שנתיים ושלוש ייתכן והמשתמשים הטיפוסיים חשבו כך לא מעט, אבל היום זה כמעט לא קורה. למה? משום שמצלמות דיגיטליות הפכו להיות אמצעי שיתוף מאוד מתקדם. כיום, אפשר לצלם ולשתף את החברים ברשת החברתית כמעט בלי בעיה, בעיקר בשל הסנכרון עם המחשב.

אכן, מצלמות דיגיטליות פועלות כיום כך שיוכלו להסתנכרן בצורה קלה ופשוטה עם המחשב האישי שלנו. הרי חשוב לזכור שהמכשירים הדיגיטליים השונים 'משוחחים' בשפות שונות ומה שיודע לעשות המחשב, לא יכולה לעשות המצלמה, לכאורה, ולהיפך.

סנכרון של מצלמות דיגיטליות עם המחשב הופך את הכל לפשוט יותר. זהו העידן בו המצלמה הדיגיטלית של כל משתמש תוכל להעלות ולשתף את התמונות המבוקשות או את סרטוני הוידאו המבוקשים כמעט בלחיצה אחת, או תוך חיבור מהיר ופשוט למחשב עצמו.

לא מסונכרן? כנראה שאתה גם לא מעודכן

היום, סנכרון היא המילה השולטת בעולם הדיגיטלי שלנו. אולי לא שומעים אותה הרבה - אבל זה רק משום שהיא משאירה את הבמה לאחרים. ובמילים אחרות: זוהי פעולה כל כך טבעית, שפשוט לא צריך לדבר עליה. היא פשוט שם - וחסר ליצרן שלא יעשה זאת.

כך, היום הטלפונים הניידים (אפילו לא המשוכללים ביותר) יודעים לסנכרן בין תיבת הדואר האלקטרוני האישית לבין המכשיר, לשתף בקלות ועוד. כך עושים כמובן גם הטאבלטים, קבצים, ספריות, מערכות הפעלה ועוד. אז מדוע שהמצלמות הדיגיטליות לא יוכלו לעשות זאת גם כן?

כיום, מצלמה דיגיטלית בין סנכרון למחשב היא מצלמה שמפגרת הרחק מאחור. בין אם מדובר במצלמת כיס קטנה או במצלמת DSLR מקצועית - הסנכרון הוא חלק בלתי נפרד מהמפרט הטכני. אז תתחילו להתרגל.

אז כיצד לסנכרן בין המצלמה למחשב?

  • דרך ראשונה: שימוש בתוכנת Picasa, תוכנה חינמית מבית גוגל לארגון, עריכה ושיתוף תמונות. התוכנה מאפשרת גם לייבא בצורה פשוטה ומהירה תמונות מהמצלמה הדיגיטלית. להורדת התוכנה: picasa.google.com
  • דרך שנייה: חיבור המצלמה ישירות למחשב, באמצעות כבל ה-USB, לחיצה על המחשב שלי, כניסה לכונן המתאים של המצלמה וגרירה (או העתקה - הדבקה) של התמונות, ישירות מספריית התמונות במצלמה, אל הספרייה המתאימה בדיסק הקשיח של המחשב.