מדריך לתיקון אייפון - החלפת מסך לדגמי אייפון 5

תוכן [ הסתר ]

בעולם הדיגטלי שאנו חיים בו שמועות נוטות להתפשט במהירות. אז שמעתי דרך חבר של השכן שלי שהוא קנה מסך ב ebay ותיקן לבד את האייפון והחלפת המסך ארכה סה"כ שלוש שעות איזה יופי בדיוק נשבר לי המסך קדימה ל ebay.

שלא יעבדו עליכם! כמה דברים חשובים לפני שאנחנו מתחילים בתיקון

  1. ראשית לא כל מסך שתרכשו יהיה מקורי לכן חשוב מאד להבין שככל שהמסך יקר יותר כך כך הסבירות שהמסך מקורי.
  2. קחו בחשבון שישנה סבירות שתגרמו לנזק. במקרה הזה תהיו חייבים לפנות למעבדה שתשיב את האייפון לחיים.
  3. נאמר שהתיקון עבר בשלום. יום למחרת מסך המגע מפסיק לעבוד, למי תפנו בשביל לקבל אחריות?
  4. תעבדו לאט ותעזרו במדריך או סרטון שמפרט כל פעולה. אם לא הבנתם מה לעשות, כנראה שחסר משהו בוידאו. אל תשכחו שעורכים אותם.

אז בואו נתחיל. לאלו שיש כבר ידע בהחלפות מסכים באייפון יהיה הרבה יותר קל לבצע את החלפת המסך לאייפון.

שלבים לדוגמא בהחלפת מסך של iPhone 5

שלב ראשון: הוצאת הברגים הסוגרים את המסך פתיחת המסך בעזרת פומפה נצמדת ומשיכה מכיוון כפתור הבית

המסך נפתח על ציר שהם בעצם מגעי המסך אל לוח האם. מעליהם ישנה תושבת קטנה עם 3 ברגים ויש להסירם (יש צורך בעדינות גם להחזיר את המסך בזווית נכונה בכדי שלא יקרעו המגעים בלוח וגם לפתוח את הברגים)

שלב שני: פירוק כבל החיישן על ידי 2 ברגים (הסרתו בזהירות משום שהוא דבוק למסך וניתן לקרוע אותו בקלות) הסרת כפתור הבית באמצעות 2 הברגים מצדדיו והסרת פלטת המתכת בעזרת 6 ברגים המקיפים אותה.

שלב שלישי: הרכבת הפלטה הכסופה וברגיה. הצבת כפתור הבית במקום לפי המגרעת על המסך. סגירת 2 הברגים שלו, הרכבת החיישן במיקום מדויק והאוזניה הממוקמת מעל החיישן.

יש צורך לוודא שעינית המצלמה הקדמית יושבת בחרך שלה.

שלב רביעי: חיבור המסך אל האייפון החזקת המסך בזווית חיבור קונקטור הטאץ קונקטור מסך התצוגה וקונקטור החיישן (יש לוודא שמגעי הקונקטורים הדוקים היטב) ואז לסגור את מכסה המגעי בעזרת 3 הברגים.

שלב חמישי: להכניס את הקצה העליון של המסך למסגרת הטלפון העוטפת אותו ואז להורידו כלפי מטה לכיוון כפתור הבית יש לשים לב שלא להפעיל יותר מדי לחץ על המסך אחרת המסך ייסדק.

בהצלחה!