לא רק גוגל - מי הם מנועי חיפוש המתחרים לה

היום גוגל היא מילה נרדפת למנוע חיפוש באינטרנט, עד כדי כך שאנשים רבים כלל לא לוקחים בחשבון שיש גם אפשרויות נוספות ושגוגל אמנם מעולה בתחומה אבל לא המציאה את הגלגל. גוגל שולטת בשוק מנועי החיפוש בפער ניכר מהאחרות עם מעל 90% של חיפושים המתרחשים דרכה. מנועי החיפוש הנוספים אמנם פופולארים פחות בציבור הרחב אבל הם מאובטחים יותר ויש להם ייתרונות נוספים שנציין בהמשך, לכן ישנם גולשים המעדיפים אותם. בכתבה זו נסקור את מנועי החיפוש הפופולאריים ביותר כיום על מאפייניהם השונים, ייתרונותיהם וחסרונותיהם.

Bing

זהו מנוע החיפוש של מיקרוסופט והוא מקום שני מבחינת נתח שוק אחרי גוגל. הוא הושק ב-2009, ומקורו במנועי חיפוש קודמים שהציעו מיקרוסופט, כגון MSN Search וLive Search- .

ניתן לבצע ב-Bing  לבצע את אותו סוג של חיפושים כפי שהיית עושה בגוגל. למשל ניתן להשתמש במנוע החיפוש כדי לבצע מחקר מילות מפתח, למצוא סרטונים, תמונות, מפות, מוצרים ועוד.

Bing מציע כלי למנהלי אתרים, אשר שימושי אם ברצונך לאנדקס את האתר שלך במנועי החיפוש.

מה הופך את בינג למנוע חיפוש חלופי טוב יותר?

יש כמה תכונות שהופכות את Bing לבולט. ראשית, הוא מספק חיפושי וידאו טובים יותר, מכיוון שמקבלים תמונות ממוזערות גדולות יותר, ואם תרחף מעל הסרטון, תוכל לצפות בתצוגה מקדימה של הסרטון עם סאונד.

שנית, Bing מציע נקודות תגמול למשתמשים המשתמשים במנוע החיפוש. אתה יכול לממש את הנקודות שצברת כדי לזכות בפרסים מרגשים כמו Microsoft Xbox One X או מחשב נייד.

 

Yahoo

יאהו הוא שלישי מבחינת נתח שוק, אחרי גוגל ובינג. מנוע החיפוש נוצר ב-1994, והיה אחד ממנועי החיפוש הפופולריים ביותר בשנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000. אך החברה ירדה לאורך השנים והיום רבים רואים בו מנוע חיפוש מיושן. מה בכל זאת הופך מה הופך את יאהו למנוע חיפוש חלופי טוב יותר?

למשתמשים בשירותי יאהו אחרים כמו פיננסים, ספורט, דואר אלקטרוני ו-Yahoo Answers, זה מספק תוצאות חיפוש טובות יותר. ניתן לקבל מידע נוסף על נושאים, שכן יאהו מושכת נתונים מהשירותים האחרים שלה.

 

DuckDuckGo

אם אתם מחפשים מנוע חיפוש מאובטח יותר מגוגל, אז DuckDuckGo היא אפשרות מצוינת.

זהו אחד ממנועי החיפוש הפרטיים המובילים שכן הוא הוא מייחס חשיבות רבה להבטחת פרטיות המחפשים שלו. DuckDuckGo שנוסדה בשנת 2008 נותנת תוצאות חיפוש מלמעלה מ-400 מקורות שונים. יש לו גם סורק משלו ושותפות גם עם .Bing  

אחת התכונות העיקריות שמייחדות את DuckDuckGo היא שהיא מונעת בועות סינון. בועת סינון היא כאשר משתמשים מקבלים תוצאות חיפוש מותאמות אישית על סמך היסטוריית הגלישה הקודמת שלהם.  DuckDuckGo מתגאה בהיותו מנוע חיפוש מאובטח שאינו מתפשר על פרטיות. הוא אינו מאחסן מידע אישי כלשהו, ??אינו מתעד את כתובות הIP-  של המשתמש או היסטוריית העבר של המשתמש כדי לשנות את תוצאות החיפוש שלו.

 

Ask

Ask אשר במקור היה Ask Jeeves הוקם ב- 1996 במטרה לכוון את המחפש בדיוק אופטימלי אל עמוד האינטרנט העונה על שאלתו. הרעיון לא היה ליצור עוד אינדקס או מנוע חיפוש, אלא פלטפורמה מקוונת לשאלות ותשובות. במידה והמחפש לא מצליח למצוא את המידע במאגר המידע שלו, הוא יפנה אותו לאתרים אחרים באמצעות מנועי החיפוש. כיום כנראה שלא תמצאו שם תשובות שאין בגוגל, אבל הגלישה בו פחות מנוטרת והסגנון קצת שונה.

מנוע החיפוש כולל מדריך מיוחד המוקדש לקניות תוך צפייה בשאלות שנשאלות ברגעים אלו ממש על ידי משתמשים אחרים.

משנת 2010 Ask הפסיקה את התחרות בתחום מנועי החיפוש, כשהבינה שאין באפשרותה להתמודד עם מנועי חיפוש פופולריים יותר כמו גוגל. כיום השימוש באתר הוא בעיקר על מנת לשאול שאלות ולא כדי לחפש אתרים. הפלטפורמה משתמשת באלגוריתם רשויות ורכזים בכדי לחפש את התשובות באופן מדוייק ככל הניתן.

מידע נוסף