תאר לעצמך – 15 שנים אחורה, אם היית מחפש מסעדה טובה לאכול בה, היית צריך לחפש בספר הטלפונים של דפי זהב או לשאול חברים. אם רצית לברר מידע על קו אוטובוס כלשהו היית צריך להתקשר למוקד המידע, ואם פספסת את שעות השירות – נתקעת. היום זה לא יכול לקרות, כי היום כל מידע שתרצה בכל רגע מכל רחבי העולם זמין עבורך: יש אינטרנט.

רשת האינטרנט הגיחה לעולמנו אי שם בתחילת שנות התשעים, כאשר בעקבותיה גדל השימוש במחשבים ונכנס כמעט לכל בית בעולם. כיום כל משתמש מחשב מכל נקודה בעולם יכול ליצור קשר עם משתמשים אחרים בכל מקום אחר. תאר לך את החיים בלי דואר אלקטרוני, בלי גוגל, בלי פייסבוק. אין ספק שהאינטרנט הכניס קלות ויעילות לחיים שלנו והפך את חיינו למהירים יותר ודורשים סיפוקים מיידיים. בתחילה השירותים שסיפק היו בסיסיים, אך לאט לאט החל האינטרנט להשתלט על כל תחום בחיינו.

רבים מדברים על ההשפעות, יש הקוראים להן נזקים, שהביא האינטרנט על ענפים מסוימים בחיינו. אם ניקח למשל את עולם המוזיקה, מי טורח היום לקנות דיסקים? את כל המוזיקה שנרצה אנחנו יכולים לשמוע ביוטיוב או פשוט להוריד למחשב. באופן דומה, כמעט לא תוכלו למצוא תוכנית טלוויזיה שלא משודרת גם באינטרנט, ברוב המקרים ממש במקביל לשידורה על המסך הקטן. עובדה זו יצרה שינוי גם באופי התכנים המשודרים כיוון שנתנה לצופה כוח גדול הרבה יותר. בעוד בטלוויזיה הצופה הוא פסיבי, יושב מול המסך ופשוט מביט, מול מסך המחשב יושב גולש אינטרנט הרבה יותר אקטיבי. תכני הטלוויזיה השתנו והפכו את הגולשים ללוקחי חלק פעיל בתכניות השונות ואת האינטרנט עצמו לחוויה מרתקת בה לא משעמם לרגע.

רשימת מאמרים בנושא:

1
2

 
הצג הכל 
Active Directory

Active Directory

מהו ה-Active Directory ומדוע הוא נחוץ לצורך ניהול וטיפול שוטף ברשת הפניית של הארגון?

איך לבחור אינטרנט איכותי שלא יגרום לכם לתקלות חוזרות ונשנות?

איך לבחור אינטרנט איכותי שלא יגרום לכם לתקלות חוזרות ונשנות?

האינטרנט הפך לחלק מהותי בחיינו למגוון שימושים. כיצד נבדוק שהאינטרנט איכותי? איך להימנע מתקלות? מה לגבי מהירות גלישה ותשתית הסיבים? למאמר המלא היכנסו >

בדיקת מהירות גלישה

בדיקת מהירות גלישה

בדוק את מהירות הגלישה שלך באינטרנט (הורדה או העלאה) באמצעות כלי הבדיקות של 012 סמייל.

הגדרת רשת ביתית אלחוטית

הגדרת רשת ביתית אלחוטית

כיום, רשת ביתית אלחוטית היא הסטנדרט, אך מעטים מהמשתמשים יודעים כיצד להגדיר אותה, או לאבטח אותה. לא מדובר בעניין מסובך. כך תעשו זאת נכון!

התקנת רשת מחשבים ביתית

התקנת רשת מחשבים ביתית

המדריך המלא לבחירת מערך מתאים לרשת אינטרנט ביתית: אלחוטית או קווית. מתאים כמאמר רקע למתחילים.

לא רק גוגל - מי הם מנועי חיפוש המתחרים לה

לא רק גוגל - מי הם מנועי חיפוש המתחרים לה

מה זה דומיין?

מה זה דומיין?

פתיחת פורטים לאימיול בנתב אלחוטי

פתיחת פורטים לאימיול בנתב אלחוטי

היום, כשכמעט בכל מחשב מופעלת גם תוכנת חומת אש (Firewall), היציאות (פורטים) של האימיול לרוב חסומות. כיצד לפתוח אותן? על כך במאמר הבא.

קובץ Hosts

קובץ Hosts

קובץ hosts הינו קובץ אינטגראלי של מערכת ההפעלה המאפשר להגדיר את הפניה ל-DNS באמצעות קישור בין כתובות IP לכתובות שמיות.

שחזור משתמש מנעילה ב-Active Directory

שחזור משתמש מנעילה ב-Active Directory

מדריך לשחרור מנעילה משתמש (User) ברשת הפנימית של הארגון, באמצעות ה-Active Directory.

1
2

 
הצג הכל