כונן קשיח חיצוני עם תוכנת גיבוי: איך בפועל מתבצע הגיבוי?

הצילום הדיגיטלי, כמות המסמכים שכל בית פרטי שומר במחשב הביתי שלו, סיפורים, יומנים, עבודות, שיעורי בית, שלא נדבר על בתי עסק קטנים וגדולים: הרי מדובר לעיתים בחיים שלמים המתועדים בתוך קבצים ותיקי ניהול רבים של לקוחות, בעלי מידע חשוב. כל אלה חייבים להיות מגובים על ידי איזשהו אמצעי. לפחות אמצעי אחד.

"לי זה לא יקרה", לא קיים ברזומה של החיים האמיתיים. בואו נודה בזה. יש כמה וכמה עניינים בהם ניתן להקל ראש, אבל בגיבוי? מומלץ שלא. מוטב חמש דקות של עשייה נבונה מאשר בכייה לדורות ומצב בלתי הפיך.

הגיבוי נחלק לשני תחומי עניין: חומרה ותוכנה. חשוב לדעת כי תוכנה אשר מותקנת במחשב חייבת להיות מותקנת מחדש במידה והוא קרס. מידע כגון תמונות, קבצים וכדומה, ניתן לשחזר ולגבות. עדיף לבצע גיבוי כדי לא לשלם מחיר גבוה על שחזור מיותר.

החומרה

החומרה היא השטח בו מאחסנים את המידע. שטח האחסון נמצא בדיסק הקשיח הפנימי של המחשב או בדיסק חיצוני. מעבר לאלה קיימים גם פתרונות אחסון על הרשת. הדיסק הקשיח החיצוני מאד נוח לשימוש היות והוא מחובר למחשב בכבל USB פשוט.

כל אחד יוכל לבצע זאת, ללא ידע נרחב בתחום המחשבים. את הכונן הקשיח החיצוני ניתן לחבר אל כל מחשב. הוא כמו ספריה גדולה שנישאת בתיק. קיימים גדלים שונים המשרתים "מחסנים" קטנים וגדולים, תלוי בכמות המידע שיש לבצע עליו גיבוי.

מחיצה בדיסק הפנימי

אפשרות גיבוי נוספת היא המחיצה. בתוך הדיסק הקשיח הפנימי ניתן לבצע "מחיצה", כלומר ליצור שטח אחסון נוסף במחשב, מיוחד לגיבוי המידע שנמצא בשימוש יומיומי. הבעיה היא שבמידה ויש תקלה ברמה הפיזית בדיסק, אין אפשרות לשחזר את המידע.

גיבוי על ידי תוכנה

כדי לבצע גיבוי של מערכת ההפעלה צריך לעשות שימוש בתוכנה אשר בקיאה במה שנקרא "צילום" של מה שקורה במחשב בכל רגע נתון. תוכנה כגון זו יכולה לשחזר את המידע המדויק של התוכן הנמצא בדיסק הקשיח.

המידע מצולם אל קובץ מיוחד, ממנו נשלף המידע בעת הצורך. אחזור מידע ניתן לבצע על ידי חזרה אל נקודת הזמן בו התבצע הגיבוי. מי שעושה שימוש בפרמוט רב, נהנה משירות זה במיוחד. ההתקנה מהירה ונקייה וכוללת עדכונים למערכת הפעלה.

אוטומטיות פעולה

חשוב לציין כי הגיבוי של הקבצים והמסמכים הינו פשוט יותר מאשר הגיבוי של מערכות ההפעלה. ביצוע של העתקת הקובץ על ידי הסייר של החלונות מצוין עבור מטרה זו. העניין הוא הביצוע האוטומטי של שירות זה.

תוכנת גיבוי "זוכרת" לבצע גיבוי בשבילנו, אם ביצענו את ההגדרות הראשיות שלה. חשוב לוודא באיזו תוכנה מדובר. האם היא מכווצת את הקבצים, האם היא שומרת רק את הקבצים שהשתנו לאחר גיבוי אחרון או שהיא מבצעת גיבוי רק לאחר גיבוי מלא של כל המסמכים.

ההמלצה שלנו, אם אתם לא מבינים בתחום ולא יודעים כיצד לגבות את המידע בעצמכם, פנו לאנשי מקצוע ובקשו מהם סיוע. חברת Support.Online לדוגמא, מספקת שירותי גיבוי מידע בשליטה מרחוק, במחירי חבילות לפי זמן עבודה.