הנך נמצא כאן:
»
»

מסך כחול ב-Windows XP

חלונות אזהרה שקופצים פתאום באמצע השימוש במערכת ההפעלה Windows הם עניין מלחיץ – כל מיני מילים ארוכות, מסובכות ומפחידות באנגלית, שלרוב בכלל אי אפשר להבין מהן מה הבעיה. עכשיו תאר לעצמך שכל זה קורה לא על גבי חלון קטן שקופץ מעל המראה המוכר של צג המחשב שלך, אלא שכל המסך הופך לכחול וכל כולו טקסט מאיים באנגלית.

מצב זה נקרא מסך כחול, ונודע גם בשם מסך המוות הכחול. הופעה של מסך כחול על צג המחשב פירושה שישנה תקלה חמורה מאוד בליבה של מערכת ההפעלה. מערכת ההפעלה בעצם הושתקה, המשך הכחול הופיע והדרך היחידה להעלים אותו היא להפעיל את המחשב מחדש.

אה, זה הכל? מפעילים מחדש את המחשב והמסך הכחול נעלם? כן, המסך לעתים ייעלם אבל הבעיה לא. והיא תחזור מהר יותר מכפי שאתה חושב. בנוסף, ההפעלה מחדש אחרי מסך כחול אומרת שכל מה שנעשה במערכת ההפעלה מנקודת הגיבוי האחרונה לא נשמר, ואין שום דרך לשמור אותו. לפעמים, כדאי להפעיל מחדש את המערכת במצב בטוח על מנת לטפל בבעיה נקודתית.

ההיסטוריה של המסך הכחול

לאורך השנים, ככל שצוות Microsoft עבד קשה יותר לפתח גרסאות חדשות ומתקדמות של התוכנה, הלכו ופחתו המקרים של הופעת מסך כחול, אשר בגרסאות הישנות היו רבים למדי. מקרה משעשע אירע בהצגת הגרסה של Windows 98, אז הודיע ביל גייטס בחגיגיות שעשרות באגים תוקנו. מיד לאחר ההצהרה, אתה כבר בטח מבין – הופיע מסך כחול.

אם גייטס נלחץ או הובך הוא לא הראה זאת לקהל צופיו, הסביר בנונשלנטיות שעדיין ישנם באגים אותם לא הצליחו לתקן ופשוט המשיך הלאה בפרזנטציה. אבל עבור מי שהמסך מופיע מולו פתאום באמצע החיים, קור הרוח של גייטס ממש לא מנחם.

מה, אם בכלל, אפשר להבין מהמסך הכחול

ברגע הראשון, כשהוא מפתיע אותך, כל האנגלית הזאת על הרקע הכחול נראית כמו גיבוב של מילים בג'יבריש, ובאמת יכול להיות שחלק גדול מכל מה שכתוב שם לא יגיד לך כלום. אבל המסך הכחול מופיע כדי להזהיר אותך ולתת לך אינפורמציה על הבעיה. כל מה שעליך לדעת הוא איך לגלות את האינפורמציה, ולהעביר אותה לאנשי מקצוע.

הדבר הראשון שעליך לאתר הוא את קוד השגיאה. אחרי המילים Technical information תופיע המילה STOP:. מיד לאחריה יופיע קוד השגיאה. שים לב – מדובר באוסף התווים בין המילה STOP: לבין הסוגריים, ולא למה שרשום בתוך הסוגריים עצמם. מה שנמצא בתוך הסוגריים, וגם הוא אינפורמציה חשובה, הוא המיקום של השגיאה במערכת ההפעלה.

בדרך כלל בראש המסך מתוארת בכמה מילים הסיבה להופעתו. לרוב גם יופיעו כל מיני הצעות לפתרון. ישנן דרכים לנסות ולפתור באופן עצמאי בעיות שונות שעלולות להביא למסך כחול, אך ההמלצה הכי טובה היא להשאיר את הבעיות לאנשי המקצוע. עם הנתונים שהוצאת מהמסך שהופיע מולך, יש מקום לתקווה שהבעיה תיפתר ושהחלק הממוחשב של חייך יחזור לשגרה.

שתף תוכן זה עם חבריך!

זקוק לעזרה של מומחה בנושא מסך כחול ב-Windows XP?

נשמח להושיט לך יד בכל בעיה! אנא מלא את פרטיך כדי שנוכל ליצור איתך קשר בהקדם, ולענות על כל שאלותיך בנושא מסך כחול ב-Windows XP.

שם
דוא"ל
טלפון
הנך נמצא כאן:
»
»