אף אחד מאיתנו, לא משנה כמה עולם המחשבים רחוק מאיתנו, לא תמים מספיק בשביל לחשוב שהמחשב שלו יכול להתקיים בלי תוכנת אנטי וירוס. בכל אתר כמעט, בכל פרסומת שנראית תמימה, אפילו במיילים שאתה מקבל עלול להתחבא וירוס שיכול להשבית את המחשב שלך לאורך זמן, ואולי אפילו לצמיתות.

הדרך המיידית להגן על המחשב שלך מפני כל אותם וירוסים היא להתקין תוכנת אנטי וירוס שתפקידה הוא לסרוק את המחשב באופן שוטף, לזהות וירוסים שהצליחו לחדור אליו ולהיפטר מהם. זאת כמובן רק עבור הוירוסים שהצליחו לחדור את מעטה התוכנה, שמעל ומעבר לכל נועדה למנוע מהם לחדור.

איך להתקין תוכנת אנטי וירוס

ההתקנה עצמה של תוכנת אנטי וירוס היא מאוד פשוטה. אפשר למצוא שפע של תוכנות ברחבי הרשת, כאשר כמובן לא כדאי פשוט לגשת ולהוריד כל תוכנה אלא לחפש אחת בעל שם, מוניטין טוב והמלצות. גם לאחר הבחירה, רוב התוכנות מציעות למשתמשים שתי אפשרויות להורדה.

האחת היא הורדה של חבילת אנטי וירוס בחינם, חבילה בסיסית אך מקיפה שמעניקה את ההגנה הבסיסית החיונית והנדרשת לכל מחשב. האפשרות השניה היא הורדה של גרסה בתשלום, כאשר מן הסתם עם התשלום גם רמת ההגנה על המחשב עולה והמשתמש יכול להיות בטוח שהמחשב שלו שמור ברמה הגבוהה ביותר.

בין אם מדובר בתוכנה חינמית ובין אם לא, אחד הדברים החשובים לגבי שימוש בתוכנת אנטי וירוס הוא העדכון שלה. וירוסים חדשים צצים מדי יום, ובכל יום הם מתוחכמים יותר ומסוגלים להתגבר על יותר ויותר תוכנות אנטי וירוס. תאמין או לא, אי שם יושבים גאוני מחשבים שכל מה שמעניין אותם הוא ליצור את הוירוס הגדול הבא, שיצליח לחדור גם את הטובות שבתוכנות. הדרך היחידה של תוכנת אנטי וירוס לשמור על המחשב היא לא להפסיק להתעדכן.

גם אם הורדת או קנית את התוכנה הטובה ביותר, אם היא לא כוללת מערכת עדכונים שוטפת היא מהר מאוד תהיה מיושנת והמחשב שלך כבר לא יהיה מוגן. גם תוכנה חינמית צריכה להקפיד ולהתעדכן באופן שוטף.

הגדרת התוכנה עצמה

ההגדרה או ההתקנה של התוכנה עצמה היא פשוטה מאוד. ראשית כמובן יהיה עליך להתקין אותה פיזית במחשב – אם הורדת את התוכנה, דאבל קליק על קובץ ההרצה שלה אחרי ששמרת אותו במחשב יתחיל את התהליך. אם קנית אותה, הכנס את דיסק ההתקנה והתהליך במקרה זה יתחיל משם.

ומהו אותו תהליך? כל מה שאתה צריך לעשות זה רק לעקוב אחרי ההוראות. ברוב המקרים אין בהן שום דבר מסובך מדי, והן נוחות להבנה לכל אחד. אחרי שיסתיים התהליך ייתכן שתתבקש להפעיל מחדש את המחשב. אל תדחה את הפעלת המחשב מחדש, הוא לא יהיה באמת מוגן מוירוסים עד לאחריה.